czwartek, 20 lutego 2020

Książka

"Potęga niedoskonałości" Tomas Navarro
Czasami lubię sięgnąć po tego typu poradniki. Tak po prostu dają mi pozytywnego kopa aby choć na chwilę zatrzymać się, dostrzec co jest naprawdę ważne i skupić się na tym. Sprawdzić czy zmierza się we właściwym kierunku.
Każdy rozdział zaczyna się od mądrej opowieści. Są to rozmowy dziadka z wnukiem. Które w dalszej części rozdziałów są rozbijane na czynniki pierwsze.
Książka jest mocno związana z filozofią wabi sabi. Czyli nurtem japońskim, który tak nastawia do życia aby odnaleść na co dzień spokój, natchnienie i wolność.
Ale o co chodzi z tą niedoskonałością?
Autor stawia na to abyśmy nie tracili mnóstwa energii na dążenie do doskonałości, bo przez to żyjemy w ciągłym stresie i obsesyjnym lęku przed porażką. Pozbawiamy się prostych, niedoskonałych skarbów którymi moglibyśmy się cieszyć już teraz. Proponuje nie zaprzątać sobie głowy tym na ile jesteśmy doskonali a raczej skupić się na stawaniu się lepszym.
Wydawnictwo Muza

5 komentarzy:

 1. Myślałam, że już nie blogujesz, jak dawniej, ale miła niespodzianka ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieki, przymierzam sie znowu do blogowania nie wiem co z tego wyniknie. Poki co jest mnie duzo na instagramie :)
   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Mądra książka godna przeczytania. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 3. Looking for the best place to buy Psychedelics muhsrooms , MDMA ( molly ) , coke , lsd , pills, cystal meth, exotics vapes, carts and more others online at natural meds online shop

  Click below for purchase

  buy pure bio cocaine online

  buy pure colombian coke online

  buy crack cocaine online

  buy pure Volkswagen coke online

  OdpowiedzUsuń