niedziela, 14 czerwca 2020

To,co bliskie sercuPoznajcie Cassie najbardziej odważną strażaczkę. Jest główną bohaterką powieści, wyróżniającą się determinacją, wytrzymałością i umiejętnością zachowania zimnej krwi w kryzysowych sytuacjach. Co w zawodzie strażaka jest tak pożądane.

Cassie z jednostki straży pożarnej w Austin przenosi się do Lillian a to dlatego, że jej chora mama potrzebuje pomocy. Cassie nie ma dobrych relacji z nią i jest ku temu jeden poważny powód.
Od teraz jej życie zmieni się diametralnie prawie na każdej płaszczyznie.
Cassie nosi ze sobą pewien bagaż trudnych doświadczeń. Nie miała łatwego startu w dorosłe życie. A jednak da się ją lubić i z nadzieją patrzeć na jej kolejne zmagania z życiem.
°
"Kiedy człowiek wybiera miłość, choć tyle razy zawiódł się na ludziach, którzy nagle z jego życia znikali, łamiąc mu serce...Kiedy człowiek dobrze już wie, jakie trudne jest życie, a jednak mimo to wybiera miłość...To nie jest oznaka słabości, tylko odwagi."
°

Katherine Center napisała porywającą historie, która dotknie chyba każdego czytelnika. Dotyczy relacji w różnych formach takich jak przyjaźń, relacji rodzic-dziecko, relacji między współpracownikami a także tej romantycznej.
Pomaga zauważyć, że pomimo wszechobecnej tragedii i cierpienia świat jest jednak pełen pięknych dusz, gotowych podać pomocną dłoń.
Dużą rolę odgrywa motyw przebaczenia. Oraz ponownego nauczenia się wiary w miłość bo wątek miłosny jakże piękny oczywiście się tu pojawia.


Pozdrawiam Atena

4 komentarze:

 1. Jestem już po lekturze tej książki i bardzo mi się podobała. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciesze sie bo mi tez bardzo sie podobala :)
   pozdrawiam cieplutko

   Usuń
 2. Interesująca książka. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń